Scanner 391

Pris 1.095.000 kr
Pris 1.095.000 kr

Vill du ha mer information? 

Fyll i uppgifterna så kontaktar vi dig.

Scanner 391 – 2008
Pris: 1.095.000kr

Nu förmedlas en Scanner 391 från första ägaren – en segelbåt som kombinerar elegans med utmärkta seglingsegenskaper och en välkomnande, påkostad inredning i klassisk mahogny.

Ombord möts du av en generös akterkabin som sträcker sig över hela båtens bredd – perfekt för paret som söker extra komfort. Kabinen kan enkelt delas av för att skapa två separata utrymmen, vilket gör båten idealisk för barnfamiljer som önskar tre separata kabiner. WC/dusch är placerad på styrbord sida direkt framför akterkabinen, medan passage på babord leder dig vidare till ett rymligt pentry.

Sittbrunnen är generöst tilltagen och smart utformad för att fungera lika bra under aktiv segling som i hamn. Den erbjuder god överblick och ergonomi för rorsman och besättning under seglats, samtidigt som den blir en social och skyddad plats för avkoppling när båten ligger förtöjd.

OBS. Båten ligger i Västerås, kontakta Nordic Yachts för visning OBS

Nordic Yachts
Emil Alm / Mats Runström
Tel: 08 – 570 225 50
Mail: [email protected]

Andra objekt till salu

Hallberg Rassy 310

Första ägaren säljer denna fina Hallberg Rassy 310. Mycket trevligt exemplar av det välrenommerade varvets instegsbåt.

1.450.000kr

Årsmodell: 2011

Mer information →

X-Yachts XC45

X-Yachts Xc 45 är den ultimata långfärdsseglaren som förenar dansk lyx, kompromisslös byggkvalitet och seglingsprestanda. 1 ägare sedan ny!

415.000 EUR

Årsmodell: 2009

Mer information →

IMX 40

En av de mest välseglande 40-fotarna för Cruising och Kappsegling.
Välutrustad och kontinuerligt uppdaterad.

1.195.000kr

Årsmodell: 2001

Mer information →

Dufour 40

Ett välvårdat exemplar av denna populära Perfomance-Curiser!

1.195.000kr

Årsmodell: 2007

Mer information →