Elan 310

Pris 790000

Elan 310

Årsmodell: 2011

HIN: SL-ELA31E56J011

Pris 790000

Vill du ha mer information? 

Fyll i uppgifterna så kontaktar vi dig.

Elan 310 är designad av Rob Humphreys för dig som prioriterar fart och kontroll. Med sina dubbla roder och stabila skrovform bjuder hon på en fantastisk seglingskänsla, oavsett om det är familjecruising eller kappsegling. Att båten dessutom är utrustad med nya segel från North Sails (2023) maximerar prestandan och ger dig bekymmersfri segling i många år framöver.

Smarta utvändiga utrymmen Sittbrunnen är optimerad för både aktiv segling och socialt umgänge, med en öppen akter som gör det smidigt vid bad och tilläggning. Ergonomin är utmärkt för shorthanded-segling, där alla funktioner nås enkelt. Det är en modern och rymlig uteplats som känns betydligt större än på traditionella 31-fotare.

Komfort för hela familjen Interiört överraskar Elan 310 med en ljus och rymlig layout som rymmer två hytter, ett funktionellt pentry och en väl tilltagen salong. Den smarta planlösningen och den fina finishen skapar en hög trivselfaktor. Här får du en fullvärdig bobåt med alla bekvämligheter som krävs för längre semestrar i skärgården.

Andra objekt till salu

Linjett 33

Upplev en tidlös klassiker från Rosättra Båtvarv. Denna Linjett 33 representerar den perfekta balansen mellan kvalitet, seglingsglädje och en ombonad boendekomfort.

895000

Årsmodell: 1996

Mer information →

Grand Soleil 46

En topputrustad båt i mycket fint skick och redo för en ny ägare!
Hög nivå på utrustning, kontinuerligt utrustad.

€ 295.000

Årsmodell: 2010

Mer information →

Hallberg Rassy 310

Första ägaren säljer denna fina Hallberg Rassy 310. Mycket trevligt exemplar av det välrenommerade varvets instegsbåt.

1.450.000kr

Årsmodell: 2011

Mer information →

X-Yachts XC45

X-Yachts Xc 45 är den ultimata långfärdsseglaren som förenar dansk lyx, kompromisslös byggkvalitet och seglingsprestanda. 1 ägare sedan ny!

415.000 EUR

Årsmodell: 2009

Mer information →