Dehler 34

*** Såld *** Såld *** Såld ***

Denna båt är dessvärre såld. 

Fyll i uppgifterna så kontaktar vi dig med liknande objekt.

*** Såld *** Såld *** Såld ***

Dehler 34 – 2003   SÅLD!

​​​​​​​
Vi har nu en Dehler 34 i utmärkt skick till salu hos oss. Båten kombinerar fantastiska seglingsegenskaper med ett komfortabelt och mysigt boende för paret eller den lilla familjen.

Invändigt är det en klassisk och välbeprövad 2 kabins layout. Varje kabin har dubbelkoj och gott om stuvutrymme. Salong med dubbla soffor och matbord med klaffar. Pentry med dubbla diskhoar, gasolspis och kylbox. Här finns även navbord och WC.

Dehler  har hävdat sig mycket väl på flertalet regattor. Här får man en båt med väl tilltagen segelyta och köl i Järn/Bly. Båten går alldeles utmärkt att segla på få, men sittbrunnen rymmer många gastar både under segel och på efterföljande ”after sail”.

Båten ligger vid vår Salu-brygga på Bullandö marina, Välkomna!

​​​​​​​ANSVARIG MÄKLARE

Emil Alm
Mats Runström​​​​
Tel: 08 – 570 225 50
Mail: [email protected]

*** Såld *** Såld *** Såld ***

Utrustning

Se hela utrustningslistan →

Andra sålda objekt

Grand Soleil 39

En riktig Performance Cruiser! Nästan nyskick för dig som söker en kombination av seglingsegenskaper och design!

Årsmodell: 2015

Mer information →

*** SÅLD *** SÅLD *** SÅLD ***

X-362S - 2001

X-362 Sport, för den som vill segla fort och högt i skärgården såväl som på havet. Samtidigt som man har all komfort för bekväm cruising.

775.000kr

Årsmodell: 2001

Mer information →

*** SÅLD *** SÅLD *** SÅLD ***

Linjett 33

Upplev en tidlös klassiker från Rosättra Båtvarv. Denna Linjett 33 representerar den perfekta balansen mellan kvalitet, seglingsglädje och en ombonad boendekomfort.

Årsmodell: Årsmodell 1996

Mer information →

*** SÅLD *** SÅLD *** SÅLD ***

Hallberg Rassy 310

Första ägaren säljer denna fina Hallberg Rassy 310. Mycket trevligt exemplar av det välrenommerade varvets instegsbåt.

Årsmodell: Årsmodell 2011

Mer information →

*** SÅLD *** SÅLD *** SÅLD ***